25 Jun 2021

Korporacja inna niż wszystkie

Łukasz Jasiński from Generali Zycie Towarzystwo Ubezpieczen S.A.

Sam uśmiecham się do siebie na myśl, że dzielę się z Wami moją historią. Historią, która trwa już kilku dobrych lat, bo od 2014 roku. Historią, która pokazała mi, że Generali jest korporacją inną niż wszystkie inne.

Na co dzień pracuję w zespole prawnym Michała Roguskiego. I muszę Wam powiedzieć, że od pierwszego momentu, kiedy tylko przekroczyłem próg naszej firmy poczułem się jak u siebie. Urzekła mnie w Generali partnerska atmosfera, bezpośredni kontakt i ludzie – każdej z osób śmiało mogłem dać 10/10!

Gdy wracam w pamięci chwilami do pierwszego dnia pracy, przed oczami mam widok na lotnisko z 10 piętra, stojące przy szybie biurko oraz – ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu – kluczyki od mercedesa czekające na moim biurku. Zatkało mnie, tym bardziej, że samochód nie stanowił części mojego kontraktu. Szybko okazało się, że były to “przechodnie kluczyki”, a Zespół pełen rozbawienia uwielbiał obserwować reakcje osób, które dołączają do Zespołu. Numer rewelacyjny! Sam się też świetnie ubawiłem.

I właśnie takie emocje często towarzyszą mi w mojej pracy – mimo, że na pozór może się wydawać, że działka którą się zajmuję jest nudna czy skomplikowana. Niemniej, gdy masz wokół siebie nakręconych pozytywnie ludzi – a prawnicy do takich należą – można naprawdę nieraz się świetnie bawić.

I właśnie pozytywny klimat pracy oraz swobodę i niezależność jaką daje nam Michał – nasz szef doceniam w Generali. Śmiało mogę też powiedzieć, że mamy genialny Zespół! Każdy nastawiony jest na załatwianie spraw oraz współpracę. Możemy od siebie się wiele nauczyć i cieszyć się z wielu chwil, które spędzamy ze sobą. Nieraz doświadczyłem nie tylko siły Zespołu, ale także mega zaangażowania ze strony innych osób.

Najlepszym tego przykładem była finalizacja jednego z dużych projektów związanych z zakupem 4LifeDirect. Gdy rozpoczynaliśmy prace nad projektem, nagle wybuchła pandemia. Okazało się, że dzięki zaangażowaniu wielu osób,  współdziałaniu ze sobą oraz szukaniu niestandardowych rozwiązań – cały proces  zakupu sfinalizowaliśmy w formie zdalnej. Udało nam się także zdalnie uzyskać odpowiednie zgody od KNF. To nie jedyny przykład.

Innym jest wprowadzenie do naszego OWU ubezpieczeń grupowych dla małych i średnich przedsiębiorstw ochrony COVID dla Pracowników. Wszystko to zrobiliśmy w 6 dni – od pomysły do realizacji. Właśnie za to lubię moją pracę i pracę w Generali – masz wpływ!

Myślę sobie, że Generali to miejsce, które jest korporacją inną niż wszystkie inne – a mam porównanie, bo pracowałem w różnych firmach. Cieszę się, że mogę tutaj być! Gdybym ponownie mógł zdecydować do jakiej firmy dołączyć – wybrał bym raz jeszcze Generali!

P.S. A na zdjęciu oprócz mnie także jedno ze zdjęć z wakacji w Neapolu. Generali is right, left and centre!