25 Jun 2021

Różnorodność- trudność vs szansa

Wioleta Pokora from Generali Towarzystwo Ubezpieczen S.A.

Cześć,

Jakiś czas temu doszłam do pewnego wniosku: fajnie, że ludzie są różni. A przekonałam się o tym pracując w Generali.

Trenerem jestem już kilkanaście lat i musicie też wiedzieć, że jestem ekstrawertykiem, ale o tym potem.

W mojej pracy niezmiernie ważne jest, aby dostawać konstruktywny feedback. Dzięki różnym spojrzeniom na moją pracę i cennym wskazówkom, które dostaję mam ogromną szansę się rozwijać. Przypomina mi się pewna sytuacja, która zobrazuje to o co mi chodzi:

Pewnego razu otrzymałam zadanie przygotowania jednorazowego szkolenia na cito. Poszło… zadanie zostało sprawnie wykonane. Dokładnie po roku, poproszono mnie o powtórkę z rozrywki. Wracając do tematu ekstrawertyka; przecież to artysta – działa pod wpływem impulsu – rzadko robi notatki!

Więc przyszła kryska na matyska. W mojej głowie wyświetlało się w chmurce JAK TO BYŁO? Jedyne co pamiętałam to emocje związane z jednym uczestnikiem owego szkolenia. Umysł ścisły, analityczny, w wypowiedziach mądry wręcz przemądrzały. Zadawał pytania tak, żeby głowa trenera zabolała.

Krótko mówiąc „dał mi popalić”.

W tej mojej trwodze myślę sobie, „co mam do stracenia, zapytam go, może coś pamięta z tamtego dnia…” Na moją prośbę usłyszałam krótkie i bez emocji: „Odezwę się za kilka dni”. Czekałam cierpliwie. Niebawem otrzymałam rozpisany szczegółowo, punkt po punkcie, gotowy do użycia scenariusz szkolenia.

Szkoda, że nie widzieliście mojej miny!?!?!?!

Dzięki Paweł K. !!!!!

Dziś wiem, co najbardziej sobie cenię u innych i z czego czerpię całymi garściami w mojej pracy w Generali. Przede wszystkim należy zamienić słowo Generali na LUDZIE- Różni.